در قرنطینه سفر بشنوید!

در قرنطینه سفر بشنوید!

پادکست به نوع جدیدي از رادیوهاي اینترنتی گفته می شود که شنوندگان می توانند برنامه هایشان را به طور اتوماتیک توسط نرم افزارهایی گوش کنند .پادکست ها معمولا غیر رسمی هستند. پادکست تقلیدي از رادیو است که در اینترنت به کار برده می شود و در واقع فایلی فشرده ایست که می توان آن را بارگیری کرد و گوش داد. پادکست رادیویی اینترنتی است که همراه با موسیقی و ترجیحا با موضوع مشخص در اختیار مخاطبان قرار م یگیرد.

در حال حاضر انواع گوناگونی از برنامه هاي پادکست وجود دارد که هر کس می تواند با توجه به علاقه و سلیقه خود به آن ها گوش دهد و رو به روز هم به این مصارف افزوده م یگردد. هم اکنون طیف وسیعی از پادکست تها براي تهییج و ترغیب کردن، سرگرم کردن، آگاهی دادن ومطلع کردن، شبکه سازي و فروش برای مخاطبین در دسترس است. گردشگری و سفر یکی از کس بوکارهایی است که به دلیل هم هگیری کرونا و قرنطینه دست خوش رکود شده است. اما فعالین گردشگری در بسیاری ازکشورها تلاش کردند به طور موقت را ههایی برای تغییر رویکرد خود داشته باشند و بر اساس شرایط خود و مردم ضمن حفظ کسب وکار خود، به قرنطینه و جلوگیری از شیوع کرونا کمک کنند. ساخت پادکست هایی در مورد سفر، معرفی جاذبه های گردشگری، سفرنامه ها، ارائه کتاب های صوتی در مورد سفر از جمله راهکارهایی بود که در مقوله سفر وگردشگری در این مدت به کار گرفتند.

در شرایط قرنطینه و محدودیت سفرها به دلیل دسترسی راحت و نیز انعطاف بیشتر در زمان گوش دادن برای شنونده پادکست ها با محتوای گردشگری و سفر م یتواند سرگرمی بسیار خوبی برای روزهای قرنطینه خانگی باشد. به عبارتی اگر نم یتوانید سفر بروید، سفر بشنوید ! این فناوري قابلیت گوش کردن به آ نچه شنونده م یخواهد و در زمانی که برایش مناسب و راحت است را دارد و از مزایای مهم آن ارزانی و مقرون به صرفه بودن، قابل پیگیري و سازگاري بیشتر با فناوري ها می باشد. ب هخصوص در شرایط کنونی که سفر کردن ممکن نیست یا محدود است، گوش دادن به پادکس تهایی که مرتبط با گردشگری و سفر است می تواند حس و حال خوبی ایجاد کرده و در زمینه های مختلف سفر کردن به مخاطبین کمک کند. گوش دادن به تجربه سفر دیگران، آشنایی با ترفندهای سفر، دانستن فرهنگ و سنت کشورهای مختلف، رو شهای جدید گردشگری و موارد بسیاردیگری را می توان در پادکست ها شنید و یاد گرفت.

سفر “ Zero to travel” از جمله معروف ترین پادکست ها در دنیا از صفر” است. این پادکست تجربه ۱۵ ساله “جیسون مور” از سفر به دور دنیا و مصاحبه با گردشگران و کاوشگران دیگر است که به صورت هفته ای یک ساعت ارائه می شود. علاوه بر بیان جاذبه و تجربه های سفرها نکاتی در مورد بودج هبندی سفر، ایمنی سفر، پیدا کردن کار در این سفرها در اختیار مخاطبین وشنوندگان اهداف سفر“ Travel goals” خود قرار م یدهد. نمونه دیگراست که توسط “ پیپ جونز”، نویسنده بریتانیایی سفر، پادکستی پرجن بوجوش و آموزنده با طیف گسترده ای از موضوعات سفر از جمله نوشتن سفرنامه و ارتباط با طبیعت را پوشش می دهد.

نمونه هایی از پادکست های ایرانی پادکست “رادیو جولون” که در اپیزودهای مختلف این پادکست در مورد یکی از مقاصد و یا موضوعات مرتبط با مسافرت صحبت می شود. نمونه دیگر “رادیو دال” است که از زبان مهاجران و درباره مهاجرت مطالبی را نقل می کند. این پادکست برای کسانی که در صدد شناخت کشورهای مختلف و انتخاب مقصد برای مهاجرت هستند و نیز علاقه مندان به آشنایی با فرهنگ و آداب ورسوم مردم کشورهای دیگر مناسب است.

 

نویسنده : زهرا صیدی

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش