محرم یاد آور سفری از جنس ایثار و مقاومت

آسان سفر با شروع کار خود هماره تاکید بر گردشگری مقاومت داشت حال آنکه تعاریف مختلفی را میشود از مقاومت در موازات گردشگری بیان نمود .
سفر را میتوان تصمیمی برای تجریه مکان و جغرافیایی جدید دانست؛ اما این تنها معنی لغوی آن است و در دلش می‌توان دنیایی تفکر و تجربه را گنجاند.

مهم آن است که در آن سفر به چیزی میخواهید برسید ، آرامش ؟ تجربه ؟ و یا پرداختن به اموری که سرنوشت یک جامعه و یا انسان بودن را متحول کرده و تغییر دهد .

ما گردشگری مقاومت را حس ایستادگی و آزادگی میدانیم ، حسی که صحبت از معامله جان در میان است و بهای آن خون است .

آری برای آزادگی گاهی باید سفر کرد ، خطر کرد و جان داد . گاهی جان دادن برای محافظت از خانواده و شهر و ناموس و کشور است و گاهی جان دادن برای آرمانهایی است که تورا به یگانه، معبود نزدیک کند و خود مقدمه است برای سفری جاویدان و ماندگار که سالها و قرن ها در یاد ها نقش ببندد .

و حال میرسیم به محرم ، ماهی که در آن یک سفر رخداد و آن سفر تاریخ را دگرگون کرد . سفری که درس های مهمی را به تاریخ آموخت و معنی متفاوتی از جانفشانی برای آزادگی و ایستادگی در برابر ظلم و ستم را بیان نمود .

اگر به لحظهلحظۀ این سفر دقت کنید و آن را مطالعه کنید خواهید دید که ذرهذرۀ آن درس انسان بودن و خودسازی برای رسیدن به بینهایت انسان بودن است .

آنکه جزئی غیرت ، معرفت و مردانگی پیروز است در برابر کل هزاران سپاه غرق در سیاهی و ناجوانمردی .

آری گردشگری مقاومتی که به آن تاکید داریم راه خانم زینب (س) است که تکمیل کننده سفر امام حسین (ع) بوده که توانسته با نقش مهم رسانه ای این اتفاق مهم را نه تنها جاودانه کند؛ بلکه مهری ابدی باشد بر قلب بیشمار انسان عاشق سید الشهدا در طول تاریخ .

نشریه گردشگری آسان سفر ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام برای تمام شیعیان آرزوی رسیدن به بی نهایت عشق و آزادگی و ایثار کرده و از آن امام معصوم رهایی کشور عزیزمان ایران از شر بیماری منحوس کرونا را مسئلت داریم .

سید‌مهدی‌امیری‌دشت‌بیاض

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش